Europsko prvenstvo-U drugom krugu Norveška bolja od Holandije govori o rukometnoj utakmici

Europsko prvenstvo: U drugom krugu Norveška bolja od Holandije

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

Europsko prvenstvo: U drugom krugu šampionata za rukometaše koje se igra u Njemačkoj, Norvežani su bili bolji od selekcije Holandije. Iako za Norvežane ovo prvenstvo u rezultatskm smislu nije najbolje, u današnjoj utakmici prikazali su strpljivu igru ali imali i sjajnog Severasa na golu koji je bio ključna karika na putu do pobjede.

Što se tiče Holanđana, u susretu sa Norveškom pružili su mnogo bolju igru negoli protiv Danske kada su izgubili sa dvocifrenom razlikom. U 10 minuti susreta rezultat na semaforu bio je 7:7, te su u tim trenutcima selector Staffan Olsson mogao je biti zadovoljan igrom njegoveselekcije jer su dobro parirali Norvežanima.

Nakon nepunih 15 minuta susreta Holanđani su vodili 11:10. Holanđani su nakon toga propustili par zicera i svojim greškama ostavili Norvešku u igri. U 20 minuti Norveška je nakon izvrsne odbrane Severasa dola do izjednačenja, u tim trenucima na semaforu je stajalo 13:13. U 22 minuti bilo je 15:13 za Holandsku selekciju, koji su brzom igrom održavali prednost od dva gola.

U 24 minuti stojalo je 16:14, I dalje brza igra donosila je prednost Holanđanima. A onda stupa na scenu Severas (3 odbrane u prvom poluvremenu) sa izvrsnom odbranom te u nastavku akcije Norveška dolazi do sedmerca kojeg u gol pretvara Blonz.

Ovo je Holanđanima, treće uzastopno europsko prevnstvo. I očito je da je rukomet  u zemlji lala u usponu 21 januara  u 15:30h, Holanđani igraju protiv Slovenije  a u posljednjem kolu protiv Portugala.

Poluvrijeme

NorveŠka – Holandija 16:18

U 35 minuti Severas brani zicer Holanđana, što Norvežani u nastavku pretvaraju u gol i dolazi do preokreta na utakmici u korist Norvežana. Od tog momenta Norvežani vode a Holanđani pokušavaju da stignu.  Za 38 minuta utakmice postignuto je 45 golova, što govori o brzoj igri, i jedne i druge ekipe. U nastavku prednost Norvežana išla je i do 4 gola prednosti.