Tenis: Poraz Damira Džumhura na US Openu od devetnaestogodišnjeg mladića

Tenis: Poraz Damira Džumhura na US Openu

Posted on Posted in Autorski članci | Inspirativne priče i više

Tenis: Poraz Damira Džumhura na US Openu. Najbolji Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur propustio je izvanrednu šansu da napravi najbolji rezultat u karijeri. Izvanrednu igru u proteklim kolima Džumhur nije uspio krunisati novom pobjedom.

Džumhur – Rublev 1:3 ( 4:6 4:6 7:5 4:6 )

U 4 kolu Džumhur je izgubio od devetnaestogodišnjeg Rusa Rubleva sa 1:3, po setovima  4:6 4:6 7:5 4:6. Susret Džumhur-Rublev započet je servisom Džumhura koji je i osvojio prvi gem. Ipak, prvi i drugi set završavaju na identičan način u korist Rubleva rezultatom 4:6.

Nakon tijesno izgubljena prva dva seta u igru bosanskohrercegovačkog tenisera uvukla se nervoza. Ipak u trećem setu Džumhur se vraća istrajnom i dobrom igrom u meč dobivši ga sa 7:5. Četvrti set nakon ujednačene igre, i stalne promjene vodstva kroz uzimanje brejka otišao je na stranu ovog puta sretnijeg, ali u ključnim momentima i mirnijeg Rubleva.

Cijeli meč je obilovao veoma izjednačenom borbom ali i izvanrednim teniskim nadmudrivanjem. Vjerovatno zbog jedinstvene prilike da ide dalje, kod najboljeg bosanskohercegovačkog tenisera bila je vidljiva nervoza. Nervozan pristup igri, ali i stalni razgovori sa sudijom oduzimali su mu fokus ali i energiju. Damir Džumhur trenutno je 56 igrač svijeta po ATP listi što mu je najbolji ranking karijere.