golman na golu, Wwin liga BIH - Željo dobio Tuzla City

Wwin liga BIH | Željo dobio Tuzla City

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

Wwin liga BIH na zelenim fudbalskim terenima ulazi u završnu fazu te borba za opstanak postaje sve zanimljvija dok se ovogodišnji prvak za ovu sezonu zna a to je banjalučki Borac koji je imao najkonstantniju formu tokom čitave sezone. Drugoplasiranoj ekipi Zrinskog bježi za šest bodova, tako da ekipa Zrinskoj još gaji potajne nade u zadržavanje prošlogodišnjeg naslova, što se čini pomalo nemogućim.

Što se tiče ekipe Željezničara nakon sporazumnog raskida s trenerom Brunom Akrapovićem te dolaskom novog šefa struke Dine Đurbuzovića, plavi momci sa Grbavice kao da su oživjeli te započeli više timski igrati što daje rezultat.

Nakon prvog poluvremena autogolom Hodžića, u 35 minuti na stadionu “Grbavica”, ekipa Željezničara povela je 1-0 protiv Tuzla City-a.

U 65 minuti na asistenciju danas vrlo dobrog Al Jabera, Mekić je bio u odličnoj zicer šansi koju je golman Tuzla city-a odbranio.

Igrala se 67 minuta susreta Sulejman Krpić se upisao u strijelce a na izvrsnu asistenciju Semira Štilića koji je u igru ušao u 65 minuti utakmice.

U 79. minuti, šef struke Željezničara Dino Đurbuzović izvršio je dvostruku izmjenu nakon koje su na teren ušli Faris Zubanović i Amar Drina.

Na današnjoj utakmci se moglo vidjeti da je Abdulmalik Al Jaber sjajno pojačanje za tim sa Grbavice te po nama je bio igrač utakmice!

Wwin liga BIH | Najbolji strijelci

Strijelac drugog gola za Željezničar na tabeli najboljih strijelaca Wwin lige BIH nalazi se na 11 poziciji sa 8 postignutih golova. Vodeći strijelac lige je Nemanja Bilbija sa 23 pogotka.