Igrači Širokog i Željezničara na fudbalskom terenu,Luka spasa - Široki izgubio od Željezničara terenu

29 kolo NFS BIH | Željo bolji od Goška

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

29 kolo NFS BIH na rasporedu je 27, 28, i 29.04.2024. godine. Neizvjesna utrka za očuvanje premijerligaškog statusa postaje sve zanimljivija i naravno svi traže bodove spasa.

NK GOŠK – FK ŽELJEZNIČAR       1:2

Jedan od velikana s fudbalskih terena FK ŽELJEZNIČAR, tako je u Gabeli uspio pobijediti ekipu domaćina GOŠK-a rezultatom 2-1.

Strijelci za “plave momke” su bili Sulejman Krpić (21’) i Abdulmalik Saleh M Aljaber (46’) dok je Dino Skorup (6’) postigao rani gol za Goškovce, čijim golom ekipa iz Gabele je povela.

Kod domaćina četvorica igrača su požutjela tokom susreta i to: Faruk Gogić 80’, Nihad Šero 60’ (Zamjenjen u 80 minuti), Esmir Hasukić 30'i Ivica Batarelo 90’.

U plavoj momčadi Željezničara, momcima iz “Plavog voza” također nije nedostajalo nervoze te je sudija Luka Bilbija trojicu opomenuo žutim kartonom, dakle, trojica  na terenu te su požutjeli I to: kapiten Sulejman Krpić (C) koji je postigao gol u 21’, a u 81’ minuti je požutio te je u 90’ minuti zamjenjen. Žute kartone još su dobili: Samir Radovac požutio je u 65’ a teren je napustio u 77’.

Inače, utakmica je odigrana na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli s početkom od 16h a utakmicu je sudio Luka Bilbija iz Prijedora pred oko 1000 navijača.

FK SLOGA DOBOJ – FK ZVIJEZDA-09      2:0

Drugi susret 29 kolo NFS BIH, u subotnjem terminu u Modriči na terenu “Dr. Milan Jelić” pred oko 100 gledalaca igrali su FK SLOGA DOBOJ – FK ZVIJEZDA-09. Igrači Vlade Jagodića su bili prisebniji I fokusiraniji na terenu te su pobijedili u ovom susretu rezultatom 2:0.

Sa dva igrača manje, tim Zvijezde 09 nije mogao više jer su u drugome poluvremenu, prvo Novica Maksimović u 56’  a nakon toga i Bože Vukoja prvo u 70’ požutio a onda je uslijedio u 77’ I drugi karton,  te su napustili teren.

Ovo su vrlo važni bodovi za  FK SLOGA DOBOJ, čiji igrači su uspjeli ostvariti zacrtani cilj te pobijediti na današnjoj utakmici koja se igrala u 13:30h.

Strijelci za Slogu su bili Fedor Predragović u 68’ i Momčilo Mrkaić 80’.

Susret je sudio Martinović Josip iz Čapljine.

29 kolo NFS BIH završava se u ponedeljak susretom između ekipa FK TUZLA CITY – FK IGMAN koji se igra s početkom od 16:30h na  JU Gradski stadion Tušanj u Tuzli.