Dean Klafurć trener veleža, grb veleža i grb posušja na blur pozadini s rezultatom utakmice, 30 kolo - Velež pobijedio Posušje

30 kolo | Velež pobijedio Posušje

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

30 kolo Wwin lige BIH u fudbalu na stadionu Rođenih donijelo je zanimljivu fudbalsku predstavu u kojoj su se bolje snašli igrači Veleža iz Mostara te su ovom pobjedom jednom nogom već zakoračili na put novog nastupa na evropskoj sceni.

Da podsjetimo pod vodstvom Feđe Dudića  2021. godine  svoj evropski san su Mostarci sjajno odsanjali.  Očito da i novi strateg Veleža Dean Klafurić zna svoj posao te kako se izlazi na europsku scenu a koji je da napomenemo u sezoni 2017/2018 sa varšavskom Legijom osvojio Poljsko prvenstvo.

Ako i ove godine završe među prve četiri ekipe Wwin Lige BIH mostarski Rođeni će svoj evropski put početi sanjati u prvom kolu kvalifikacija Konferencijske lige a to će im osigurati i dobru zaradu od preko 300 hiljada eura što nije mala svota za naše fudbalske uslove.

Inače, na stadionu Rođeni u Vrapčićima pred oko 1500 gledalaca ekipa Veleža koja je bila favorit u susretu sa ekipom Posušja zasluženo je odnijela pobjedu rezultatom 2 – 0. Stekao se dojam na samom početku utakmice da su Rođeni ušli sa više želje za pobjedom u ovom susretu što su krunisali pogotkom Michaela Mlinarića već u 15’ susreta.

Vidjelo se u prvom poluvremenu da ekipa Posušja nije džaba u gornjem dijelu tabele i da momci trenera Denisa Ćorića (46) znaju da igraju fudbal uz dosta kreiranih šansi tokom utakmice. No nade Posušaka za boljim rezultatom na današnjoj utakmici ugasio je početkom drugog poluvremena kapiten rođenih Nermin Haskić.

Nakon 29. kola ekipa Posušja dijelila je 5 i 6 mjesto sa Slogom iz Doboja. Za očekivati je da će tako biti i nakon 30. kola jer Slogi na noge dolazi zahuktalo Sarajevo. Tako da momcima Vlade Jagodića neće biti nimalo lako da ostvare pobjedu iako igraju na domćem terenu. U svakom slučju Posušaci su 5-ti bar do danas kada u 16h igraju ekipe Sloge i Sarajeva.

Na utakmici oba trenera izvršili su po svih 5 dozvoljenih promjena u drugom poluvremenu. A Ado Vehabović je jedini kome je sudija

Sastav FK VELEŽ:

Osman Hadžikić (GK), Omar Pršeš ▲▼64’, Nermin Haskić (C) 67’ ▲▼ 75’, Asmir Suljić, Edo Vehabović ▲▼48’, Ante Hrkač ▲▼75’, Tarik Šikalo ▲▼64’, Klemen Šturm, Mihael Mlinarić 15’, Elzio Lohan Alves Lucio 89’, Aref Gholami.

Sastav HŠK POSUŠJE:

Marko Galić (GK), Karlo Stapić ▲▼ 61’, Luka Lučić (C), Ivan Marić, Karlo Kamenar, Arijan Brković, Marko Hanuljak, Andro Babić ▲▼ 70’, Ante Bekavac ▲▼ 87’, Branko Vrgoč ▲▼ 87’, Bruno Jenjić ▲▼ 46’

Strijelci: Michael Mlinarić 15’ i Nermin Haskić 67’

Žuti karton: Edo Vehabović 48’

Utakmicu je sudio sudijski trio na čelu sa Petrović Draganon (Banja Luka) kao glavnim sudijom te njegovim pomoćnicima Čaušević Moamerom (Sarajevo) I Đozić Enesom (Sarajevo).