Igrači fudbalskog tima okupljeni na terenu, Zrinjski potopio Široki Brijeg - 30 kolo

Zrinjski potopio Široki Brijeg | 30. kolo

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

Zrinjski je u večerašnjem Hercegovačkom derbiju razbio ekipu Širokog Brijega rezultatom 3-0 te tako pokazao da još nije odustao od utrke za Prvaka Wwin lige Bosne i Hercegovine za sezonu 23/24.

Dobar niz u proteklim kolima od sedam pobjeda u Wwin ligi BIH “Plemići” su nastavili su i večeras te time pokazali snažan karakter ekipe koja želi osvojiti šampionsku titulu.

“Plemići” su bolje otvorili susret te su prvi poveli pogotkom Nemanje Bilbije, prvog topnika lige koji je iskoristio jeanaesterac u 20. minuti. Zrinjski tu nije stao, nastavio je s dobrom igrom te je već u 23 minuti na semaforu stojalo 2:0. Strijelac drugog gola za Zrinjski bio je Marin Magdić.

U drugom poluvremenu Plemći su nastavili s dominacijom na terenu što je krunisao pogotkom Marko Kozina u 89. minuti uspješnim izvođenjem jedanaesterca. To je bio drugi jedanaesterac na utakmici dosuđen za Zrinjski.

U 88. minuti utakmice Mateo Mužinić, igrač Širokog Brijega dobio je žuti karton što je bio jedini karton kojeg je izvadio sudija Bandić iz svog sudijskog džepa.

Utakmicu je pred oko 2000 gledalaca sudio sudija Antonio Bandić iz Gruda, a njegovi pomoćnici su bili Čolić Josip (Kupres) i Maskaljević Perica (Donja Mahala).

Zrinjski trenutno ima dva boda manje i utakmicu više od Banjalučana koji su sve bliže osvajanju šampionske titule.

HŠK ZRINJSKI – NK ŠIROKI BRIJEG 3-0

HŠK ZRINJSKI igrao je u sastavu:

Marko Marić (GK), Nemanja Bilbija (C) 20’ (zamjenjen u 61’), Josip Ćorluka, Tarik Ramić (zamjenjen u 66’), Mario Tičinović 61’, Marin Magdić (zamjenjen u 23’), Toni Šunjić (zamjenjen u 46’), Matija Malekinušić, Mario Ćuže, Tomislav Kiš, Filip Bradarić (zamjenjen u 46’)

NK ŠIROKI BRIJEG igrao je u sastavu:

Ivan Puljić (GK), Ilija Mašić, Branimir Barišić (zamjenjen u 76’), Marijan Ćavar (C), Mihael Kuprešak (zamjenjen u 46’), Božo Prusina, Cyrille Dominique Kpan (zamjenjen u 71’), Ivan Pranjić (zamjenjen u 59’), Luka Mamić, Stephen Chinedu (zamjenjen u 46’), Mateo Mužek (žuti karton 88’)