Igrači na fudbalskom terenu tokom utakmice, Newcastle-Sheffield united | Anel Ahmedhodžić strijelac

Newcastle-Sheffield united | Anel Ahmedhodžić strijelac

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

Newcastle-Sheffield united, utakmica 35. kola Engleske Premier lige završena je rezultatom 5:1 u kojoj igrači Newcastle nakon uvodnog nešto slabijeg početka i šoka nakon gola Anela Ahmedhodžića poslije centaršuta Hamera, pokazali su snagu i karakter te utakmicu priveli u svoju korist.

Sheffield united je uspijevao odolijevati napadima domaćina sve do 26’ kada je Aleksander Isak pogodio za izjednačenje.  “Svrake” su pokazale da nisu džaba u vrhu Engleske Premier lige dok igračima Sheffielda očito fali iskustva premijerligaških utakmica, malo više igračkog potencijala za Englesku Premier ligu pa i sreće koja im je nedostalaja u mnogim utakmicama gdje su pokazala i volju, i energiju i timski duh ali su poraženi na kraju ipak.

Posjed lopte koji je bio na strani “Svraka” pokazuje da su se igrači EddieHowa trudili da pronađu rupe u odbrani” Sheffielda uniteda što im je krenula za rukom s početkom drugog poluvremena kada je mrežu Sheffield uniteda zatresao Bruno Guimaraeš u 54 minuti utakmice. Od te 54 minute započeo je pad Sheffielda jer su u 11 minuta od 54 do 65 minute primili još tri gola.

Sheffield se pomirio sa ispadanjem iz Premier lige dok u sljedećem kolu 04.05.2024. godine na noge im dolazi ekipa Nottigham Foresta kojoj ne cvjetaju ruže ove premijerligaške godine te suprije ovog kola bili na 17. mjestu.

Poslije toga Sheffield united, ekipa za koju igra Anel Ahmedhodžić, bosanskoheercegovački reprezentativac ide u goste kod Evertona koji se prije 35.kola nalazio na 16 mjestu Engleske Premier lige.