Euro-Danska razbila Holandiju u drugom krugu govorio igri

Euro: Danska razbila Holandiju u drugom krugu

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

Euro: Danska je razbila selekciju Holandije u drugom krugu EHF rukometnog prvenstva za rukometaše koje se igra u Njemačkoj. Po igri i zalaganju obje ekipe, te rezultatu 18:17 za Dance u prvom poluvremenu, nije bilo za očekivati ovakav razvoj događaja na terenu u drugom poluvremenu za zbunljene Holanđane.

Međutim, u drugom poluvremenu na terenu u Barclaycard areni u Hamburgu postojala je samo jedna ekipa, selekcija Danske, čiji igrači su rešetali s lahkoćom mrežu golmana selekcije Holandije. Jedan od najzaslužniji igrača Danske uz dobre odbrne golmana svakako je Mathias Gidsel koji je proglašen na kraju utakmice za igrača utakmice

Sjajna igra i sam pristup drugom poluvremenu Danaca pokazali su spremnost Danske da stignu do finala prvenstva. Dodajmo da je ova utakmica Danaca donijela im rezultat s najviše datih golova koje su postigli na nekoj od utakmica sa prošlih europskih prvenstava.

Sportski biseri: Danci su na 5 utakmica Europskog prvenstva uputili na gol svojih protivnika 224 udarca od čega je u golu završilo 167 što govori o visokom posttku realizacije od 74 %

REZULTAT

Danska – Holandija 39:27

Igrač utakmice je Mathijas Gidsel

Utakmicu su sudile sestre Bonaventura iz Francuske

Današnje utakmice

Portugalci su dobili indisponiranu Norvešku rezultatom 37:32.

Utakmica između Švedske i Slovenije igra se u večernjem terminu od 20:30h u Barclaycard areni u Hamburgu.