Slovenci nisu izdržali: Švedska načinila preokret

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

Slovenci nisu izdržali: Švedska načinila preokret. Za preokret se pobrinuo Andreas Palička, golman selekcije Švedske koji je zaključao vrata svohga gola. Tako da su Slovenci izgledaji bezidejno kao i Holanđani u susretu sa Danskom.

Dakle, vvodni dio utakmice je obilježio Andrea Palička, 37 godišnji golman selekcije Švedske koji je produžio ugovor s PSG-om. Zahvaljujući njegovim odbranama Slovenija se već na početku nije odvojila na više golova razlike.

U petnaestom minute utakmice rezultat je glasio 5:4 za Sloveniju koja otpočetka vodi tako da navijači Švedske nisu mogli biti zadovoljni igrom njihove rukometne selekcije.

No onda dolazi do preokreta jer u 20 minutu utakmice igrači Slovenije imaju problem s igrom u napadu, te su sudije dva puta uzastopce digli ruke zbog pasivne igre Slovenaca. Selektor Uroš Zorman nije bio time zadovoljan te je usljedio prvi time out do tada dobrih Slovenaca.

Širina u strijelcima (5 različitih strijelaca) I odlični Andreas Palička (sa 9 odbrana u prvom poluvremenu) doprinijeli su da se u 25 minuti prvog poluvremena Švedska odlijepi na četiri gola razlike. Da li će tako ostati ili će Uroš Zorman razdrmati svoju selekciju da igraju bolje, vidjet ćemo u nastavku?

Mala zanimljivost: Starosna dob obje selekcija je u prosjeku oko 29 godina.

Poluvrijeme

Slovenia – Švedska 7:11

Na početku drugog poluvremena  Slovencima je nadu za priključak dao golman Klemen Ferlin sjajnim odbranama uz jedan dati gol. Ali Andreas Palička je nastavio sa sjajnim odbrana I nije dozvolio da se Slovenci priključe.. Tako da je rezultat u 38 minutu bio 9:16 za Šveđane.

U 55 minutu rezultat je jasno bio na strani Šveđana koji su za razliku od Sovenaca ipak imali lakše protivnike u prvom krugu što je sigurno jedan od razloga nešto lošije večerašnje igre Slovenaca. Inače Aleks Vlah bii je najbolji strijelac sa sedam golova kod Slovenaca.