Statistika sa Europskog prvenstva

Portugalska selekcija nastavila sa iznenađenjima

Posted on Posted in Sportski biseri | Sve o svijetu sporta

Portugalska selekcija nastavila sa pobjedama

Portugalska selekcija napravila je još jedno malo iznenađenje, i tako nastavila u istom ritmu s pobjedama. U drugom krugu EHF Eura 2024 za muške seniorske selekcije savladali su umorne igrače Slovenije koji su pali u nastavku meča.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je završilo 18:17 u korist Portugala. U drugom poluvremenu druga rukometna slika. Na teren u areni u Hamburgu, mnogo su odlučnije izašli igrači portugalske selekcije o čemu govori i krajnji rezultat, iako je u 34 minutu rezultat na semaforu bio 20:20, pri napadu Slovenije za moguće  vodstvo.

U toku meča Slovenija se više oslanjala na staru gardu u čemu možda i leži jedan od mogućih uzroka slabijih igara Slovenije na prvenstvu. Dok kod Portugalaca, mlađi sastav više gladan uspjeha i željan nadmetanja i igre kroz konstantnu borbenosti nije odustajao od cila. Tako da su nakon načinjenog iznenađenja protiv Norveške i pobjede od 5 golova razlike (37-32),  uspjeli su slomiti i favorite u susretu, selekciju Slovenije.

Napomenimo da je Portugal na prvenstvu na 5 odigranih mečeva uputio 239 udaraca na gol protivnika, od kojih su igrači Portugala pretvorili 158 u gol. Po ovom rukometnom statističkom parametruje Portugal je u top 3 selekcije prvenstva. Moglo bi se reći da Portugalci igraju za gol više.

Što se tiče Slovenaca po ovom parametru, oni su na 5 odigranih mečeva uputili 218 udaraca na gol od čega su 144 šuta završili u mreži protivnika. Ovaj podatak pokazuje da Slovenačka selekcija i nije baš napadački raspoložena na ovom prvenstvu.

REZULTAT

Slovenija – Portugal 30:33

Igrač utakmice je Martin Costa koji je do sada na Europskom prvenstvu postigao 38 golova.

Utakmicu je sudio sudijski par: Sestre Bonaventura iz Francuske